Znaczenie wsparcia psychoterapeutycznego dla nastolatków

Szybkie tempo życia, narzucane z zewnątrz wymagania i oczekiwania sprawiają, że wiele osób ma problemy natury psychologicznej i emocjonalnej. Szczególną grupę w tym przypadku stanowią nastolatkowie. Zwłaszcza okres dojrzewania jest trudny i to zarówno dla osób młodych, jak i ich otoczenia. Nierozwiązane problemy mają tendencję do nawarstwiania się. Dlatego też warto skorzystać z pomocy skutecznego psychoterapeuty. Jak lekarz uzdrawia nasze ciało, tak dobry psychoterapeuta może „doprowadzić do ładu” umysły osób tego potrzebujących.

 

Pierwsza wizyta u psychoterapeuty z nastolatkiem

 

Wiek dojrzewania to niesamowicie dynamiczny okres życia dla każdego nastolatka. Za bardzo szybko zmieniającym się ciałem często nie idzie w parze dojrzałość emocjonalna. Brak akceptacji ze strony rówieśników, trudności w przyswajaniu wiedzy, utrudniony kontakt z rodzicami z uwagi na ich pracę zawodową, pierwsze miłości, stany lękowe, depresja czy różnego rodzaju uzależnienia. Problemów, jakie może mieć nastolatek, jest naprawdę dużo. Bez względu jednak na ich podłoże, warto zadbać o zdrowie psychiczne. Bardzo często pomocna okazuje się psychoterapia dla nastolatków. Psychoterapeuta, jako zawód zaufania publicznego, odgrywa w tym wypadku bardzo ważną rolę. Przede wszystkim musi wzbudzić u nastolatka zaufanie, tak aby pacjent wiedział, że naprawdę może porozmawiać o wszystkich sprawach, które nie dają mu spokoju i go dręczą. Z drugiej strony jest rodzic, który pragnie pomóc swojemu dziecku, ale nie może przekroczyć bariery intymności w kontekście informacji przekazanych przez nastolatka w trakcie psychoterapii. Psychoterapeuta diagnozuje problem (np. brak akceptacji samego siebie), stara się dociec, z czego on wynika i poprzez terapię wspiera młodego człowieka w jego rozwiązaniu. Wsparcie psychoterapeutyczne dla nastolatka jest bardzo ważne, a praktyka pokazuje, jak skuteczne może ono być.

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych