Psychoterapia indywidualna
Psychoterapia indywidualna jest metodą leczenia trudności emocjonalnych i zaburzeń psychicznych.
W podejściu psychoanalitycznym odbywa się zazwyczaj częściej niż raz w tygodniu, co stwarza odpowiednie, bezpieczne i przewidywalne warunki do badania myśli i uczuć oraz rozumienia ich udziału w doznawanych trudnościach.
Psychoterapia jest „leczeniem przez rozmowę” co oznacza, że terapeuta wraz z pacjentem umawiają się na taką formę werbalnego kontaktu. Odnosi się to do pewnego podstawowego założenia, mówiącego o tym, że mówienie i wyrażanie jest pewną drogą do poznania prawdy o sobie i świecie oraz służy przekształcaniu trwałych przekonań. Terapeuta nie określa arbitralnej daty zakończenia leczenia i zazwyczaj nie umawia się na jakiś określony czas trwania procesu terapeutycznego, pozostawiając te kwestie jako otwarte do rozmowy w trakcie trwania kontaktu terapeutycznego. Ma to także związek z założeniem i poszanowaniem indywidualnego tempa, czasu i wysiłku związanego z możliwością zmiany na głębokim poziomie.
Pacjent w trakcie psychoterapii jest zachęcany do swobodnego dzielenia się swoimi myślami i przeżyciami, które się pojawiają w trakcie spotkań i dotyczą zdarzeń tak wewnętrznych w pacjencie jak i zewnętrzych. Pacjent ma swobodę korzystania z czasu sesji terapeutycznej w ramach ustalonej wcześniej ramy czasowej, która zazwyczaj wynosi 45 – 50 minut. Terapeuta wraz z pacjentem dąży do nadania znaczenia doświadczeniom w gabinecie terapeutycznym i w innych relacjach pacjenta, starając się zrozumieć pojawiające się konflikty, , zmniejszając w ten sposób lęk pacjenta przed kontaktem z własnym wnętrzem oraz przyczyniając się do pomocy w akceptowaniu ograniczeń, rozpoznawaniu szans i rozwoju.
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych