Konsultacje 

Decyzję o podjęciu psychoterapii poprzedza kilka spotkań o charakterze konsultacyjnym (dwa, trzy a czasami więcej) w czasie których nawiązany zostaje pierwszy kontakt między pacjentem a terapeutą. Te pierwsze spotkania służą wzajemnemu zapoznaniu się oraz przyjrzeniu się czynnikom, które spowodowały, że dana osoba zgłasza się po pomoc. Tego rodzaju wspólne przyglądanie się odbywa się w bezpiecznych warunkach gabinetu przy nieoceniającej postawie terapeuty.

Często już te pierwsze spotkania, wzbudzają naturalną zdolność pacjenta do obserwowania siebie, zaciekawienia i uruchamiają pewne procesy związane ze zdrowieniem. Czasami podczas konsultacji pojawia się pewna doza lęku, który może być związany min. z decyzją o podjęciu terapii. W takiej sytuacji konsultacje pomagają uzyskać rozumienie przyczyn tego lęku, omówienie wątpliwości oraz potrzeb pacjenta. Zazwyczaj w trakcie konsultacji poruszane są także zasady wspólnej pracy obejmujące: częstotliwość spotkań, ich czas oraz wzajemne zobowiązania wynikające z przyjęcia tych ustaleń.

 

 

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych