Konsultacje psychoanalityczne

Konsultacje psychoanalityczne Zwykle obejmują kilka spotkań. W ten sposób specjalista może przekonać się, czy jest to odpowiednia forma terapii dla konkretnego pacjenta. Jednocześnie sam pacjent może podczas konsultacji zdecydować, czy jest to leczenie, któremu chce się poddać oraz czy jest w stanie zaufać swojemu terapeucie na tyle, by się przed nim otworzyć. To ważne, gdyż tylko wówczas psychoterapia ma szansę odnieść oczekiwane skutki. Jest to czas, w którym pacjent może poczuć tworzącą się relację z terapeutą, doświadczyć rozumienia swojej sytuacji emocjonalnej.

Kiedy warto się zgłosić konsultacje psychoanalityczne?

Ośrodek prowadzi konsultacje psychoanalityczne dla wszystkich zainteresowanych podjęciem terapii pacjentów. Na spotkanie z psychoterapeutą zapraszamy dorosłych oraz młodzież. Psychoanaliza nastolatków to bowiem jedna ze specjalności naszych terapeutów. Przeprowadzenie konsultacji w kierunku podjęcia psychoterapii jest wskazane szczególnie w przypadku występowania zaburzeń psychicznych takich jak depresja, lęki, zaburzenia osobowości, psychosomatyczne czy obsesyjno-kompulsywne. Metoda ta może być również niezwykle pomocna w przypadku konieczności poradzenia sobie z obciążającą psychicznie wyjątkową sytuacją (śmierć, choroba, rozwód itp.) lub też trudnościami emocjonalnymi czy interpersonalnymi.
Konsultacje wstępne są niezobowiązujące. Dopiero po wspólnej decyzji pacjenta i psychologa o podjęciu terapii są ustalane szczegóły dotyczące zalecanego czasu jej trwania czy częstotliwości spotkań. By umówić się z terapeutą, wystarczy skontaktować się z naszym Ośrodkiem. Zapraszamy!

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych