Psychoterapia nastolatków

Okres dorastania rządzi się swoimi prawami. Zazwyczaj jest burzliwy, pełen skłonności zarówno do buntu, jak i zagubienia. Psychoterapiai psychoanaliza nastolatków przychodzi z pomocą wszystkim tym młodym ludziom, którym trudno samodzielnie poradzić sobie z problemami. Może ona dotyczyć zarówno uporania się z zaburzeniami osobowościowymi, obsesyjno-kompulsywnymi czy psychosomatycznymi, jak i lękami czy depresją, a nawet zaburzeniami odżywiania.

Jak umówić nastolatka na psychoterapię?

Bardzo rzadko zdarza się, że nastolatek sam postanawia umówić się na wizytę u psychologa. Zwykle decyzję o tym podejmują rodzice. Pierwsze spotkanie z terapeutą ma formę konsultacji, w których często uczestniczą sami rodzice lub rodzice z dzieckiem. Dopiero po wstępnym rozpoznaniu sytuacji specjalista może zalecić psychoterapię indywidualną , grupową lub rodzinną – w zależności od rodzaju występującego problemu i jego podłoża. Należy pamiętać, że nastolatek musi wyrazić chęć pracy z psychologiem – terapia prowadzona na siłę nie odniesie bowiem skutku. Może być konieczne przeprowadzenie kilku wstępnych spotkań konsultacyjnych zanim nastolatek poczuje się komfortowo i bezpiecznie.

Korzyści z psychoterapii psychoanalitycznej nastolatków

Psychoterapia nastolatków jest wskazana w bardzo wielu przypadkach. Terapia może przede wszystkim pomóc pacjentowi wejść w dorosłość z wykorzystaniem jego pełnego potencjału i wyzbyć się ograniczeń wynikających z pewnych zaburzeń psychicznych. Dlatego jest polecana zawsze wtedy, gdy dziecko nie radzi sobie ze swoimi problemami – np. zamykając się w sobie lub też odreagowując na inne sposoby. Pozwala też nauczyć się budowania zdrowych relacji międzyludzkich, czy to na gruncie prywatnym, czy też zawodowym. Wreszcie pomaga w kształtowaniu osobowości młodego człowieka i pozwala go ukierunkować tak, by rozwijał swoje naturalne predyspozycje.

Psychoterapia psychoanalityczna nastolatków to jedna ze specjalności naszego Ośrodka w Lublinie. Zapraszamy do kontaktu, jeśli interesuje Państwa spotkanie z terapeutą.

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych