Jak wygląda psychoterapia indywidualna?

Ludzie na co dzień muszą mierzyć się z różnymi przeciwnościami losu. Czasem problemy towarzyszą nam już od dziecka, w innym przypadku wynikają z różnego typu doświadczeń życiowych. Problemy te mogą przekładać się na prawidłowe działanie ludzkiej psychiki. Jednak nawet w przypadku dużych problemów, nie jesteśmy zostawieni sami sobie. Możemy zdecydować się na psychoterapię, która ma na celu leczyć schorzenia i nieprawidłowości zachodzące w psychice.

Istota psychoterapii

By zrozumieć znaczenie psychoterapii, warto na początku zdać sobie sprawę, po co i dla kogo jest ona stworzona. Psychoterapia jest sposobem, dzięki któremu leczy się zaburzenia różnego typu i jej podstawą są regularne sesje pacjenta z lekarzem prowadzącym. Z psychoterapii nie korzystają jedynie osoby z silnymi zaburzeniami, ponieważ może na nią uczęszczać każdy, kto chce poprawić komfort swojego życia. Głównym filarem psychoterapii są rozmowy ze specjalistą, który ma pomóc pacjentowi w zwiększeniu motywacji do działania czy też w zbudowaniu pewności siebie nie tylko w życiu prywatnym, ale także w kontaktach z innymi. Psychoterapia jest szczególnie pomocna, jeżeli pacjent zmaga się ze stanami lękowymi, depresją, nerwicami lub też w przypadku gdy doświadczył traumatycznych sytuacji życiowych, z którymi nie może sobie poradzić.

Przebieg psychoterapii indywidualnej

Istnieje kilka form psychoterapii, jednak warto zwrócić uwagę na psychoterapię indywidualną, w której jak sama nazwa wskazuje, uczestniczy tylko jeden pacjent, na którym terapeuta w pełni się skupia. Przed rozpoczęciem regularnych sesji to psychoterapeuta ustala wraz z pacjentem jego oczekiwania odnośnie ilości sesji, długości oraz zasad ich prowadzenia. Stworzenie przestrzeni, która będzie komfortowa dla obu stron, wpływa na efektywność psychoterapii. Z całą pewnością psychoterapia indywidualna ma wiele zalet, a główną jest to, że specjalista skupia się tylko i wyłącznie na jednym pacjencie oraz jego problemie. Dzięki indywidualnemu podejściu do pacjenta terapeuta może wniknąć „w głąb” jego myśli, co umożliwia lepsze poznanie problemu, a także zbudowanie zaufania oraz zrozumienia motywacji i uczuć pacjenta.

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych